ساخت وبلاگ گیربکس اتوماتیک خرید از بانه لوازم جانبی موبایل تاچ ال سی دی سامسونگ تاچ ال سی دی خرید تلویزیون دیجی بروز کاور موبایل نمونه سوال امتحانی لوازم جانبی سامسونگ لوازم جانبی اپل گت موب خرید اینترنتی محل تبلیغات شما
مهندس برق

مهندس برق

مهندس برق

چگونه یک مهندس برق شویم؟

آیا این فکر درذهن شما بوده است که یک مهندس الکترونیک عالی بشوید و یک برند جدید را در این صنعت وارد کنید؟ و یا در ایم فکر بوده اید که پر سرعت ترین سیستم رایانه ای دنیا را درست کنید؟ اگر شما تا به امروز این سوال ها را از خود پرسیده اید میتوانید در این مقاله با ما همراه شوید و در این راه بتوانیم کمکی هر چند در حد کم به شما بکنیم

به عنوان یک فردی که به الکترونیک علاقه مند هستید بسیار زیاد در حیطه این رشته مطالعه کنید. زیرا 1-رشته مهندسی برق و الکترونیک، یک رشته بسیار مهم و دارای پیوستگی و نظم از دیدگاه فنی است. پس این نکته بسیار مهم است که یک دید کلی و عمیق نسبت به آن به دست آورید و اگر با یک قسمت دشوار در این حیطه مواجه شدید میتوانید اگر مطالعه خوب داشته باشید آن را برطرف کنید.

۲- اگر برای شما این امکان مهیا است در اوایل زمان یادگیری خود پیش کسی بروید که تسلط کافی در این حوزه را داشته باشد. این کار مطمئنا بهتر از آن است که نظریات و قسمت های علمی مختلف خود را به نمایش بگذارید. به صورت کلی اگر یک راهنما در این حوزه داشته باشیم مینوانیم در زمان خود بسیار صرفه جویی کنیم و به بی راهه نرویم.

۳- مفاهیم نخستین و اساسی این رشته را بسیار عالی بیاموزید. بگذارید قسمت های ریاضیات مهندسی برق و الکترونیک برای فاکتورهایی برای پیشرفت شما به صورت طبیعی به طرف شما آیند. به مقدار بسیار اندک ولی بسیار پایه ای و اساسی باید اصطلاحات برق و سیستم های الکترونیکی به صورت جامع آموزش دیده شوند. پس در مدتی و به پیوسته وار قسمت های مختلفی از این رشته برای شما روشن تر میشود. اگر از این رشته به دید درست و پایه ای نرسیم در طول دوران دانشگاه ممکن است با مشکلات اساسی در این رشته مواجه شویم و باعث شود علاقه خود را به این رشته از دست دهید و احساس کنید در این رشته نمیتوانید هیچ گونه پیشرفتی داشته باشید و منجر به این شود که دیگر نخواهید در این رشته بمانید.

۴- خواندن بقیه بحث های پیش‌نیاز علوم مهندسی نیز میتواند مفید باشد. این مباحث دربرگیرنده دروس فیزیک و شیمی است.

۵- به سایت ویکی چه مراجعه کنید و مطالب گذاشته شده در آن را مطالعه کنید تا درباره این موضوع که بقیه مهندسین برق در کار خود چه اعمالی را به صورت عملی انجام داده اند اطلاعات مفید به دست آورید. حتی این امکان وجود دارد در همین سایت یک آموزش دهنده را برای دست یافتن به اهداف مهندسی خود پیدا کنید.
- هر بحثی و مطلبی که این حیطه را برای شما مثل یک عمل هیجان انگیز گفته و مطالب آن را واضح به شما یاد می‌دهد را بخوانید. وقتی یک مطلب به صورت ساده و همراه با اعمال هیجانی معرفی شده باشد فهم آن مطلب برای مخاطب بسیار ساده تر میشود.. شما نیز می‌توانید نحوه کار کامپیوترها و چگونگی تعمیر آن ها را آموزش ببینید.

۷- به دنبال سود مالی و علاقه مندی های خود بروید. جنبه های قوی خود را به کار ببرید و جنبه های ضعف خود را نیز بدانید و در راه قوی شدن آن ها گام اساسی بردارید.

+ نوشته شده در چهارشنبه 9 مرداد 1398ساعت 14:08 توسط ندا | | تعداد بازدید : 17